فرزاد نامی و فرهاد نامی | زندگینامه | وبسایت رسمی ف. نامی

سرمای سوزناک زمستان تازه نفس در کوچه پس کوچه های تبریز قدم می زد تا به سیزدهم دی ماه سال ۱۳۶۳ ه.ش

فرزاد نامی و فرهاد نامی

نویسندگان ، محققان ، و شاعران معاصر آذری
         و پسران دوقلوی پدر و مادری فرهیخته و فارغ التحصیل دانشسرای عالی ادبیات در بیمارستان تبریز به دنیا آیند.

        از بدو تولد ، پدر و مادر ایشان بر آموزش ادبیات ، فرهنگ و فلسفه بر آن دو همت کرده اند. دوران خردسالی در یکی از قدیمی ترین خانه های تبریز و بازی در حیاطی بزرگ ، پر درخت ، و زیبا که “böyük həyət ” به زبان ترکی (به معنی “حیاط بزرگ” به فارسی) نام گرفته بود و دالان هایی با بوی خاک و پر سر و راز سپری می شد تا پدر و مادر به استعداد پسرانشان به نوشتن مقالات و سرودن شعر پی ببرند.

        در این راه پسران نوجوان از محضر اساتید بنامی بهره جستند تا دیدگانشان به دنیای شگرف بازتر شود. اساتیدی همچون مرحوم استاد مهدی رسائی ، استاد دکتر صمد رحمانی خیاوی (رئیس انجمن ادبی تبریز) ، استاد حسن کرمانی (از اساتید بنام خوشنویسی و آواز) ، استاد جواد شکوری (از اساتید بنام در مدرسه ی انشاء تن و روان) ، درویش سفید (استاد علوم ماوراء الطبیعه) و بسیاری دیگر از بزرگان.

        به سال ۱۳۸۴ اولین کتاب شعر فرهاد نامی و فرزاد نامی به نام “اشکِ باده نوش” به زبان فارسی به چاپ می رسد که توجه اساتید را جلب می کند. این مجموعه دارای سبکی مخصوص و حاوی اشعاری فلسفی ، عارفانه و عاشقانه می باشد. علاوه بر آن تا کنون بیش از چهل کتاب در باب روانشناسی ، فلسفه ، جامعه شناسی ، تجاری ، رمان و شعر به زبان های ترکی ، فارسی و انگلیسی نوشته اند.

        پس از اتمام دوران خدمت سربازی در سال ۱۳۸۴ ه.ش جهت ادامه ی تحصیل در رشته ی تجارت بین الملل به یکی از دانشگاه های خارج از کشور سفر کردند و موفق به اخذ لیسانس تجارت بین الملل با رتبه ی ممتاز از یکی از دانشگاه های عالی مالزی شدند ، و هم اکنون در خارج از کشور محصل دررشته ام.فیل مدیریت در زمینه ی ارگونومیکس می باشند.

F. Nami
F. Nami twins
دوران کودکی
آخرین بروز رسانی: ۲۱.۰۴.۲۰۱۰